V roce 2022 dodavatele změnily stovky tisíc lidí 

Jak vyplývá z aktuálních dat Operátora trhu s elektřinou (OTE), v roce 2022 proběhlo více změn dodavatele než v předkrizovém roce 2020. V případě elektřiny změnilo dodavatele 344 tisíc domácností, u zemního plynu pak 204 tisíc domácností.

Významný nárůst v počtu odběratelů zaznamenal ARMEX ENERGY, a to jak v případě elektřiny, tak i zemního plynu. Více než 11 tisíc nových odběratelů elektrické energie představuje v porovnání s ostatními dodavateli páté místo, hned za dominantními dodavateli. ARMEX ENERGY tak meziročně vzrostl o více než třetinu a potvrdil své místo v první desítce dodavatelů. 

Růst počtu odběrných míst zaznamenal ARMEX ENERGY také v případě zemního plynu. „V meziročním porovnání se jedná o jeden z nejlepších výsledků na trhu. Byli jsme svědky obav z nedostatku plynu, které měly za následek rušení stávajících přípojek a přechod části domácností na vytápění jinými tepelnými zdroji. Nová odběrná místa prakticky nevznikala a náš růst je tak především výsledkem úspěšné obchodní strategie,“ zhodnotil loňskou situaci David Otoupalík, člen dozorčí rady společnosti ARMEX ENERGY. 

Konzervativní nákupní strategie a vlastní zásobníky

Česká společnost ARMEX ENERGY oslaví letos v dubnu 18. rok na trhu a patří po dominantních dodavatelích mezi nejsilnější hráče. Elektřinu nebo zemní plyn dodává téměř 80 tisícům zákazníkům. „Výkyvy cen byly v roce 2022 extrémní, ale stále se držíme naší dlouhodobé strategie postupných nákupů a průběžně tak zajišťujeme dostatek energie dle aktuálních potřeb našich zákazníků. U zemního plynu jsme šli ještě dále a držíme pro naše zákazníky několikaměsíční rezervu v pronajatých zásobnících na českém území,“ doplňuje pak Tomáš Horyna, projektový ředitel ARMEX ENERGY.  

Růst i díky akvizicím

ARMEX ENERGY i v období nejistoty na energetickém trhu nadále stabilně roste. Nejen díky vlastní obchodní aktivitě, ale také akvizicí menších dodavatelů energií. Těch bylo v loňském roce hned několik a vedení společnosti se netají tím, že chce v růstu pokračovat.  „Máme silné finanční zázemí skupiny ARMEX. Nadále sledujeme situaci na trhu a jsme připraveni na další akvizice menších dodavatelů také v tomto roce,“ doplňuje pak David Otoupalík. 

Kromě akvizic chce ARMEX posilovat i přípravou nových produktů. V letošním roce plánuje spustit nový model výroby elektřiny z fotovoltaických elektráren na pronajatých střechách, má v plánu zprovoznit fotovoltaiky na všech svých čerpacích stanicích a také připravuje v souladu s připravovanou legislativou inovativní projekty pro komunitní energetiku. 

Infografika: Růst ARMEX ENERGY v roce 2022