ARMEX se opět dostal do žebříčku největších firem v České republice, který zveřejnila organizace Czech Top 100. Díky svým tržbám za rok 2022 ve výši přes 23 miliard obsadila společnost ARMEX GLOBAL 46. pozici.

Do této skupiny patří mimo jiné společnosti ARMEX GROUP, ARMEX ENERGY či ARMEX OIL, které podnikají v prodeji pohonných hmot, energetice, hoteliérství, gastronomii, či výstavbě a správě průmyslových zón. Dohromady tyto firmy zaměstnávají přes 300 zaměstnanců a v loňském roce dosáhly rekordních tržeb i hospodářských výsledků.

“Umístění v žebříčku nás potěšilo tím více, že loňský rok byl mimořádně turbulentní. Potvrdilo se, že ARMEX stojí na pevných základech a to jak finančních, tak i manažerských. Máme jasnou vizi a všechny firmy ve skupině se dokázaly prosadit v konkurenčním prostředí,” uvedl Pavel Bělonožník, finanční ředitel skupiny ARMEX.

Ambicí skupiny ARMEX je nadále růst a posilovat svou pozici mezi úspěšnými českými firmami. To potvrzuje i většinový akcionář a CEO Hynek Sagan. “Dělá mi velkou radost, že všechny naše firmy mají rostoucí tržby a řadí se mezi silné hráče ve svých odvětvích. Velká očekávání mám od naší nové divize nerostných surovin, která se zaměřuje na zahraniční expanzi a svými tržbami za rok 2022 významně přispěla k úspěchu celé skupiny.”

Sdružení CZECH TOP 100 vzniklo v roce 1994 s hlavním cílem pravidelně sestavovat a zveřejňovat seznam nejvýznamnějších společností v České republice a na základě porovnání vybraných ekonomických ukazatelů je seřadit do uceleného žebříčku. Exkluzivní žebříček je založený na pevných ekonomických datech zpracovaných ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze a dalšími renomovanými institucemi. V Czech Top 100 se pravidelně umisťují tuzemští ekonomičtí lídři na základě výše tržeb dobrovolně poskytnutých nefinančními společnostmi.

Detailní výsledky Czech Top 100 najdete zde www.czechtop100.cz/cs/aktualne/detail/czech-top-100-jiz-po-devetadvacate-11424